Ескізне виконання: чи може фото товару бути розціненим як ескіз?
Документація по закупівлі вимагала надання «Документа про якість товару (паспорт або сертифікат, тощо) від фактичного Виробника з ескізним виконанням запропонованого товару».
За результатами розгляду Замовником було прийнято рішення про відхилення Скаржника, оскільки надані ним документи містять «фотографічне зображення», натомість згідно ДСТУ 3321:2003: Пункт 8.13 Ескізний конструкторський документ; ескіз – Кресленик, виконаний без дотримання масштабу і призначений для разового використання; Пункт 8.1. Кресленик, креслення – Графічний конструкторський документ, що містить зображення виробу, визначає його конструкцію та містить дані, згідно з якими розробляють, виготовляють, контролюють … та ремонтують виріб, відтак фотографічне зображення не є ескізним виконанням.

Скаржник не погодився із рішенням і подав скаргу до АМКУ посилаючись на те, що вважає наявні зображення ескізним виконанням, а сама Документація не містить визначення понять "ескізне виконання", вимог до оформлення ескізного виконання чи його змісту.
Розглянувши скаргу, АМКУ у рішенні №5235-р/пк-пз від 03.04.2025, зазначив:
«Документація не містить вимог до оформлення ескізного виконання. Враховуючи наведене, зокрема, наявність ескізів у вищенаведений технічних паспортах, Пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена з наведеної Замовником підстави.»

Тож слід нагадати і наголосити, як учасники, так і замовники, обмежені у розширеному трактуванні вимог Документації: пропозиції готується учасником та перевіряється замовником виключно згідно саме тих вимог, які прямо і безпосередньо визначені у Документації.
№5235-р/пк-пз від 03.04.2025
ПОЗИЦІЯ ЗАМОВНИКА:
ПОЗИЦІЯ СКАРЖНИКА:
РІШЕННЯ АМКУ
Отримайте безкоштовну консультацію від адвоката