Тлумачення умов ТД: чи завжди все однозначно?
Замовником у закупівлі було передбачено вимоги:
Якщо напрям діяльності учасника (як основний, так і додатковий) відповідно до класифікатору видів економічної діяльності відповідає Розділу 46 або 47, то … Учаснику необхідно надати або сертифікат якості або сертифікат відповідності на такий товар, або декларацію виробника, де зазначено показники якості продукції, що виробляється, видану органом з Оцінки відповідності.

Що мав на увазі Замовник?
Згідно протоколу відхилення та наданих під час оскарження пояснень, сертифікати на товар мали бути надані учасником, якщо вид його діяльності відповідає розділу 46 або 47, при чому неважливо, основний чи додатковий.

Як трактуються дані вимоги АМКУ?
Сертифікати на товар мають надаватися учасниками лише у разі якщо напрям діяльності учасника (саме як основний, так і саме додатковий) відповідно до класифікатору видів економічної діяльності відповідає Розділу 46 або 47.
Тобто, вид діяльності за розділом 46 і 47 мав бути і основним, і додатковим одночасно, відтак якщо за відповідним розділом тільки основний, чи тільки додатковий – сертифікати надавати не потрібно.
Відповідні неочевидні висновки зроблені у рішенні АМКУ №11276-р/пк-пз від 28.06.2024.
Крім того, на усунення цієї невідповідності (яка існувала на думку Замовника), було надано 24 години в порядку п. 43 Особливостей.

Водночас, орган оскарження у цьому ж Рішенні вказав, що сертифікати на товар не відносяться до документів, визначених пунктом 43 Особливостей, і невідповідності у них не підлягають усуненню.

Робимо висновки: формулювання вимог Замовником у спосіб, що дозволяє множинне трактування, надає переваги Учасникам під час оскарження до АМКУ, адже трактування у такому випадку відбуватиметься на користь Учасника.
Отримайте безкоштовну консультацію від адвоката