ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНІЧНОЇ СПЕЦИФІКАЦІЇ: кейс закупівлі харчування
Інколи із вимог тендерної документації неоднозначно можна зробити висновок про те, чи виправляються невідповідності в частині технічної специфікації, чи ні.
До прикладу, у закупівлі харчування:
🔸Вимога 1 Надання експертного висновку не менше ніж для 3 страв на мікробіологічні показники (результати мають бути видані акредитованою лабораторією Учаснику не раніше 2024 року) саме за місцем приготування страв.
🔸Вимога 2 Надання експертного висновку щодо фізико-хімічних та мікробіологічних показників води (результати мають бути видані акредитованою лабораторією Учаснику не раніше 2024 року) за місцем приготування страв.
Незважаючи на те, що в закупівлі послуг харчування і вода, і страви (не обовʼязково згідно меню, по якому відбуватиметься харчування❗) є по суті частиною технічної специфікації, орган оскарження по 1 вимозі безальтернативно приймає рішення про невідповідність технічній специфікації, що є підставою для відхилення. По другій вимозі – звертає увагу на наявні невідповідності, що передбачені пунктом 43 Особливостей в цій частині.
Таким чином, враховуючи, що правозастосовча практика АМКУ є своєрідним джерелом права в сфері публічних закупівель, тільки вивчаючи її та розуміючи логіку, можна дотримуватися законодавства та отримувати результативність у роботі.