Що учаснику важливо знати про умови щодо сфери поширення сертифікату ISO та на що звертає увагу АМКУ?
Документація містить конкретні умови щодо сфери поширення сертифікату ISO:
що важливо знати учаснику та на що звертає увагу АМКУ?
За вимогами документації ЗАМОВНИК встановив, що Учасник має надати сертифікат ISO стосовно конкретного виду діяльності – «спостерігання за системами протипожежного захисту».
ПЕРЕМОЖЦЕМ було надано сертифікат ISO стосовно: виконання робіт електромонтажних; надання послуг систем безпеки, в т.ч. монтажу та технiчного обслуговування систем безпеки, систем протипожежного захисту, систем охоронної та пожежної сигналiзацiї, обладнання щодо оповiщення про пожежу, виконання робiт протипожежного призначення; надання послуг, пов'язаних з безпекою (Коди ДКПП 43.21, 80.20, 80.10).
Вважаючи відсутність зазначення у сертифікаті «стосовно спостерігання за системами протипожежного захисту», СКАРЖНИК звернувся до АМКУ зі скаргою щодо невідповідності.
Замовник наполягав на тому, що оскільки предметом закупівлі є Послуги з технічного обслуговування систем автоматичної пожежної сигналізації і сповіщення про пожежу, які включають також послуги зі спостерігання, розглядати саме роботи зі спостерігання за системами протипожежного захисту як окремий від робіт, на якій необхідний окремий сертифікат не пов'язаний з іншими видами робіт з протипожежного захисту неможливо. Роботи із спостерігання за системами протипожежного захисту відносятся відразу до декількох напрямків, на які видані сертифікати, зокрема: "роботи електромонтажні; надання послуг систем безпеки, виконання робiт протипожежного призначення; надання послуг, пов'язаних з безпекою".
Звісно, такі пояснення від Замовника виглядають дещо дивними, оскільки ним же було встановлено вимоги про надання сертифікату саме стосовно «спостерігання за системами протипожежного захисту».
Невідповідність сертифікатів ISO усувається протягом 24 годин на вимогу в порядку п. 43 Особливостей;
Підтвердження або спростовування поширення сфери сертифікату на окремий вид діяльності може бути надано органом з сертифікації, яким було видано сертифікат;
Звісно, на кожне окреме формулювання виду діяльності, встановлене різними Замовниками у різних закупівлях недоречно постійно проходити оцінку відповідності та отримувати нові сертифікати.
Що ж тоді робити?
Варто оскаржувати умови Документації в частині вимог до конкретних формулювань напрямків діяльності, але, звісно, за умови, що формулювання діяльності, яке вимагає Замовник, відсутнє серед кодів КВЕД чи ДКПП, а ваш сертифікат містить належний код, які охоплює таку діяльність – з підтвердженням органу сертифікації щодо поширення відповідних кодів у наявному сертифікаті на такий вид діяльності.
Комісією листом направлено запит органу з сертифікації щодо надання наступної інформації: «1. Чи поширюється сфера дії сертифіката № UA на спостерігання за системами протипожежного захисту?».
На що було отримано відповідь: «Сертифікат відповідності виданий стосовно: виконання робіт електромонтажних; надання послуг систем безпеки, в т.ч. монтажу та технiчного обслуговування систем безпеки, систем протипожежного захисту, систем охоронної та пожежної сигналiзацiї, обладнання щодо оповiщення про пожежу, виконання робiт протипожежного призначення; надання послуг, пов'язаних з безпекою (Коди ДКПП 43.21, 80.20, 80.10). Сфера сертифікації за вищевказаним сертифікатом визначена за заявкою ТОВ "С" та як вбачається з вищенаведеного – не охоплює діяльність із спостерігання за системами протипожежного захисту».
Враховуючи надану Органом з сертифікації інформацію, що сфера сертифікації не охоплює діяльність із спостерігання за системами протипожежного захисту, у складі Пропозиції Переможця відсутній діючий сертифікат ДСТУ ISO 23932:2018 "Інжиніринг пожежної безпеки. Загальні принципи" (чи інший аналогічний сертифікат) стосовно спостерігання за системами протипожежного захисту.
Враховуючи викладене, наявні невідповідності в документах Пропозиції зазначеного учасника, визначених пунктом 43 Особливостей.