Чи можливо встановити недостовірність інформації, виключно на підставі інформації з інтернет-ресурсу та чи законним буде таке відхилення?
Норма:
Пункт 42 Особливостей встановлює: замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником / переможцем процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про невідповідність учасника процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, визначених пунктом 47 цих особливостей, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою під час визначення результатів відкритих торгів, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника процедури закупівлі.

Формальне трактування:
Звернення Замовника за підтвердженням (до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції) та отримання інформації про факт зазначення у тендерній пропозиції недостовірної інформації, в результаті чого – відхилення.
Правозастосування (з використанням рішення АМКУ № 21202-р/пк-пз від 29.12.2023 р., Рішення Київського окружного адміністративного суду по справі № 320/5607/24 від 07.05.2024):
Скаржник оскаржував незаконність відхилення, аргументуючи це виключно тим, що посилання на Інтернет-ресурси є неприпустимим.

АМКУ: звернувся до органу (який на сайті розмістив інформацію, яка стала підставою для відхилення) щодо підтвердження факту наявності недостовірної інформації (хоча і не отримав відповіді), проте, з врахуванням, що Скаржник не спростував інформацію, наведену Замовником, відмовив у задоволенні скарги.

Рекомендації при оскарженні подібних рішень: використовуючи формальне трактування норми, в першу чергу доводити факт відсутності недостовірної інформації в складі пропозиції.
Отримайте безкоштовну консультацію від адвоката